Name | Events | Year | Hometown/High School |
Hannah Albright | Throws | Fr. | Oshkosh/Omro |
Lynea Axelson | Mid-Distance | Fr. | Oregon, IL/Oregon |
Kaliann Bauer | Pole Vault, Sprints | Fr. | Prairie du Chien |
Michelle Belling | Distance | Jr. | Lomira |
Cherie Bennett | Distance | Fr. | |
Shea Bierman | Sprints, Long Hurdles | Sr. | Lancaster |
Katie Binning | Distance | Jr. | Abbotsford |
Megan Bruckschen | High Jump | Jr. | Cleveland/Sheboygan North |
Olivia Bukowski | Distance | Fr. | Lombard, IL/Glenbard East |
Jamie Burlison | Distance | Jr. | Cuba City/Southwestern |
Kayla Clayton | Long Hurdles | Jr. | Belmont |
Rachel Clemen | Mid-Distance | Fr. | New Vienna, IA/Edgewood-Colesburg |
Deidre Dillman | 400, Relays | Jr. | Prairie du Chien |
Stephanie Dorton | Distance | Jr. | Davenport, IA/West |
Emily Flood | Distance, Steeplechase | Jr. | |
Gabrielle Ethier | Hurdles, Jumps, Sprints | Sr. | Crystal Lake, IL/Prairie Ridge |
Katy Helgeson | Distance, Steeplechase | Sr. | Belfield, ND/Westby |
Robyn Hellenbrand | Distance | Fr. | Nwe Glarus/Belleville |
Morgan Hoover | Sprints, Jumps | So. | Byron, IL/ Byron |
Natalie Jozik | Mid-Distance | So. | Stratford/Newman Catholic |
Nicole Kloepfer | High Jump | Fr. | Browntown/Black Hawk |
Megan Knutson | Distance | So. | Lancaster |
Kara Krahenbuhl | Pole Vault, Relays | Fr. | |
Danielle Kunkel | Distance | Fr. | Cuba City/Southwestern |
Kasandra Legate | Pole Vault | Fr. | Campbellsport/Kewaskum |
Arlyn Maas | Throws | So. | Madison, WI/Hinsdale (IL) Central |
Ellyssa Moll | Sprints, Triple Jump | Jr. | Mauston |
Brittany Orris | Sprints | Sr. | Center Junction, IA/Monticello |
Janice Rasmussen | Throws | So. | DeSoto |
Cassie Schneider | Sprints, Jumps | Sr. | Boscobel |
Kallie Schoessow | Pole Vault | So. | Mequon/Homestead |
Sadie Sime | High Jump | Sr. | Ferryville/North Crawford |
Kim Singer | Pole Vault | So. | Franklin |
Gina Smith | Mid-Distance | Sr. | East Troy |
Holly Smith | Distance | So. | Clinton |
Brena Smithson | Fr. | Preston, IA | |
Allison Tank | Distance | Sr. | Dodgeville |
Ann Tank | Mid-Distance, Distance | Jr. | Dodgeville |
Keturah Vangen | Hurdles | So. | Rio |
Karen Welsh | Hurdles | So. | Shullsburg |
Lizzie Wessels | Sprints | Sr. | Monroe |
Kristin Wiley | Triple Jump | So. | Oshkosh/West |
Amber Witthuhn | Pole Vault | Jr. | Appleton/West |
Steph Wyss | Mid-Distance, High Jump | Fr. | Monroe |
Head Coach: Jim Nickasch
Assistants: Matt Adams (Throws), Tom Antczak (Distance), Spider Fromader (High Jump), Brian Marx (Jumps), Don Osterday (Pole Vault), Andy Paulsen (Throws), Chris Rotzenberg (Distance/Administrative)