Name |
Year |
Events |
Hometown (H.S.) |
Matt Ammerman |
Fr. |
throws |
Marshall |
Eric Bakkum |
So. |
LJ, PV, sprints |
Mount Hope |
Eric Bartelson |
Fr. |
middle distance |
Waukesha (West) |
Luke Boehnlein** |
Sr. |
distance |
Bonduel (Seymour) |
Shawn Busch |
Jr. |
throws |
Cuba City |
David Chancellor |
Fr. |
distance |
Mount Horeb |
Adam Charnstrom |
So. |
throws |
Burnsville, MN (Lakeville) |
Brian Cox |
Fr. |
sprints |
Lena, IL (Lena-Winslow) |
Todd Degler |
Fr. |
distance |
Chanhassen, MN (Chaska) |
Bob Dillis |
Fr. |
distance |
Verona |
Nick Fix |
Fr. |
LJ, TJ, Javelin, sprints |
Oconomowoc |
Alan Gardebrecht |
Fr. |
PV, Javelin |
Menomonee Falls |
Adam Geske |
Fr. |
sprints |
Kimberly |
Ryan Glass** |
Jr. |
Jumps/sprints |
Waukesha (North) |
Ben Hammen |
Fr. |
middle distance |
Little Chute |
Matt Hanke |
So. |
Throws |
Bloomington (River Ridge) |
Ben Henderson |
So. |
distance/steeplechase |
Oregon |
Josh Henderson |
Fr. |
sprints |
Mauston |
Brian Hernandez |
Fr. |
sprints |
Franklin (Milwaukee Tech) |
Tim Jankowski |
Fr. |
multi-events |
West Bend (West) |
Phil Johnson |
Fr. |
sprints |
Hales Corners |
Scott Kaiser |
So. |
hurdles |
Mosinee |
Ryan Kleimenhagen** |
Jr. |
distance |
Oak Creek |
Dan Kuehn*** |
Sr. |
throws |
Waunakee |
Marshall Legenza |
Fr. |
middle distance |
Schofield (D.C. Everest) |
John Leuck |
Fr. |
middle distance |
Cashton |
Louis McNutt |
Fr. |
sprints |
Burlington |
Nick Meis*** |
Sr. |
middle distance |
Platteville |
Mike Mostek |
So. |
Sprints |
Jesup, IA |
Kayle Pauling |
Fr. |
PV, HJ |
Lakefield, MN (Jackson) |
Andy Paulsen*** |
Sr. |
throws |
Blue River (Riverdale) |
Steve Pennekamp |
Fr. |
high jump |
Platteville |
Michael Peplinski*** |
Sr. |
sprints |
Onalaska |
Josh Placke* |
So. |
middle distance |
Cuba City |
Josh Pluemer |
So. |
middle distance |
Platteville |
Kevin Reiderer |
Jr. |
distance |
West Bend (West) |
Nate Richardson |
Fr. |
middle distance |
Platteville |
Steve Ross** |
Jr. |
Hurdles, sprints |
Franklin |
Ben Schleicher |
Fr. |
distance |
Platteville |
Dan Schultz |
Fr. |
PV |
Grafton |
Max Seroogy |
Jr. |
hurdles, Javelin |
Algoma |
Jim Serwe |
Fr. |
HJ |
Campbellsport |
Justin Shireman |
Fr. |
distance |
Platteville |
Josh Smeltzer |
Fr. |
PV |
Middleton |
Mike Smith |
Jr. |
jumps |
Elkhart Lake |
Andy Tatar*** |
Sr. |
middle distance |
Spring Green (River Valley) |
Adam Teunissen*** |
Sr. |
PV |
Sheboygan (North) |
Scott Ubert*** |
Sr. |
PV |
Rolling Meadows, IL |
Jim Uppena |
Fr. |
throws |
Cassville |
Aaron Utecht |
Fr. |
distance |
Fredonia (Ozaukee) |
Tyler Vogel |
Fr. |
hurdles, high jump |
Mineral Point |
Nate Warnberg |
Fr. |
distance |
Barron |
Nathan Wells** |
Jr. |
multi-events |
Marshall |
Andres Young |
So. |
multi-events |
Miami, FL (Coral Gables) |
Tom Zahalka |
Fr. |
jumps, sprints |
Marshfield |